امام زمان(عج) یاور می‏خواهد

http://www.asrezohoor.com

امام زمان(عج) نیاز به نصرت دارد ، نیاز به یاور دارد.

.... امام زمان(عج) یاور می‏خواهد

 

مقدمه

در یکی از مجالس سوگواری امام حسین (ع) نشسته بودم و به مرثیه خوانی مداح گوش می دادم ، ذکر مصیبت اهل بیت(ع)  روحم را صیقل می داد ولی با خودم می گفتم : صیقلی که برای یک زمان کوتاه باشد و بعد از چند ساعت فراموش شود جوابگوی نیاز روحی من نیست پس چه چیز باعث می شود تا ما همیشه به یاد اهل بیت باشیم واز وجود این بزرگواران بهره مند شویم .

با خودم گفتم آیا اهل بیت به گریه وزاری ما نیاز دارند ؟

آیا این بزرگواران که خود باب الله هستند نمی توانستند ازحق خود دفاع کنند ؟ آیا با سوگواری ما حقّ اهل بیت گرفته خواهد شد ؟ اصلاً « حقّ »  اهل بیت چیست ؟ این بزرگواران برای چه به عمق آمدند ؟ مأموریت ایشان در زمین چیست ؟

این سؤالات دریچه ای تازه به سوی شناخت اهل بیت برایم باز کرد . می خواستم بیشتر ایشان را بشناسم ، آیا نشنیده اید که درحدیثی نقل شده است که « من مات و لم یعرف امام زمانه مات میتتا جاهلیا » کسی که بمیرد و به امام زمان خودش معرفت نداشته باشد به مرگ جاهلی از دنیا رفته است. سپس به سراغ امام شناسی رفتم تا ایشان را بهتر بشناسم و بفهمم که چه مأموریتی دارند تا من هم حداقل بعنوان یک محب ، آنها را نصرت نمایم .

...............

الف - آیا اهل بیت(ع)  خود به تنهایی نمی توانند مأموریت خود را انجام دهند ؟

...........

امام (ع) می توانند خودشان انجام بدهند ، اما می خواهند من وشما ی شیعه هم رشد کنیم ..........

  3- با انبیا نیز برای نصرت اهل بیت میثاق بسته شد 3

همانطور که خداوند از انبیاء میثاق گرفتند تا اهل بیت (ع) را نصرت نمایند و از آنجا که انبیاء هدایت کنندگان مردم در زمین هم بودند،پس چگونه ما می توانیم نسبت به این موضوع مهم ، غافل باشیم و با میثاقی هم که خود با اهل بیت بستیم 4، ایشان را نصرت ننماییم ؟ آیا عهد خود را فراموش کرده ایم ؟ مگر نه این است که خداوند می فرمایند أَوْفُوا بِالْعَهْدِ إِنَّ الْعَهْدَ کانَ مَسْؤُلاً (34) الإسراء  5

 

http://www.asrezohoor.com/Notes/yavar.htm

 

 

/ 0 نظر / 29 بازدید